پوکه معدنی در تهیه بتن سبک برای ساخت بلوک سیمانی سبک به کار می رود . امروزه توسط فناوری های بروز در صنعت ساخت و ساز به راحتی می توان پوکه معدنی را  به بلوک سیمانی سبک تبدیل نمود .

در واقع پوکه معدنی از گدازه های آتشفشانی بوجود آمده است ، بنابراین پوکه ها از یک منبع طبیعی تشکیل شده است و محل استخراج آن مناطق آتشفشانی می باشد . نام دیگر پوکه معدنی پومیس می باشد . پوکه معدنی کاربرد وسیعی در پوکه معدنی علت دارا بودن وزن کم ، مقاومت و سختی بالا در صنعت ساختمانی کاربرد بسیاری دارد ، هدف از اینکه  پوکه معدنی در ساختمانها مورد استفاده قرار میگیرد ، سبک سازی سازه و مقاوم سازی آن می باشد .

برای تهیه بتن سبک از پوکه معدنی استفاده می شود . با استفاده از فناوری بروز در صنعت ماشین سازی امروزه براحتی میتوان از پوکه معدنی توسط بلوک زن ، بلوک سیمانی سبک ساخت . با اختلاط مناسب و دقیق پوکه معدنی ، سیمان و آب در تشکیل بتن و استفاده از بتن حاصله در دستگاه بلوک زنی ، بلوک سیمانی سبک ساخته میشود که دارای مزایای ، سبک وزنی و مقاومت بالا است که امروزه با توجه به معماری مدرن جهت سبک سازی سازه کاربرد بسیاری دارد .

پوکه معدنی

موارد مهم در کیفیت بلوک ساخته شده از پوکه معدنی :

  1. کیفیت دستگاه بلوک زنی : کیفیت بلوک تولید شده رابطه مستقیمی با دستکاه بلوک زنی دارد . دستگاه بلوک زنی می بایست بتواند انواع بلوک از جمله بلوک پوکه ای را با کیفیت بالا تولید کند . در هنگام خرید دستگاه بلوک زنی می بایست به برند دستگاه و قطعات مصرفی آن توجه نمود .
  2. باید در مورد اختلاط مواد بتون توجه نمود . طرح اختلاط متنوع و با دانه بندی متفاوت در پوکه معدنی  به راحتی در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. باید در تهیه بتن؛ طرح اختلاط دقیق و متناسب با شرایط جوی را برنامه ریزی کرد.
پوکه معدنی

تاثیر پوکه معدنی بر مقاومت بتن

پوکه معدنی چسبندگی بتن با مصالح ساختمانی دیگر بسیار تاثیر گزار می باشد که این امر باعث شده تا مورد توجه همگان قرار بگیرد تا به جای استفاده از سبکدانه های شکننده به پوکه معدنی روی بیاورند.

همچنین تاثیر پوکه معدنی بر مقاومت بتن و در پی آن بالابردن مقاومت ساختمان در مقابل آتش ، سیل و زلزله نیز چیزی است که بر همگان آشکار شده. این سبکدانه با مقاومت و استحکام خود و همچنین پایین آوردن وزن بتن این ویژگی ها را فراهم آورده است.

پوکه معدنی با دارا بودن تخلخل زیاد در ساختمان خود دارای وزن سبکی می باشد به همین دلیل مهندسان در بدست آوردن بتن پوکه ای سبک از آن استفاده کردند که باعث شد بتن سبکدانه ای با وزن بالا کنار گذاشته شود.

این سبکدانه علی رغم داشتن وزن سبک و تخلخل زیاد دارای مقاومت بالا و استحکام می باشد. در نتیجه شکسته نمی شود و در مصارف مختلف باعث عمر طولانی سازه ساخته شده با آن می گردد.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن با ما تماس بگیرید